افتخار پژوهشکده مهدویت وابستگی به مرجعیت است
58 بازدید
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : سایت اینه روشن
تعداد شرکت کننده : 0

ه گزارش آینده روشن، حجت الاسلام و المسلمین سید مسعود پورسیدآقایی ظهر امروز در دیدار با آیت الله العظمی سید محمدعلی علوی گرگانی از مراجع تقلید به تشریح فعالیت های موسسه آینده روشن (پژوهشکده مهدویت) و برنامه های هشتمین همایش بین المللی دکترین مهدویت پرداخت و گفت: این موسسه نهادی حوزوی است که قصد بازنشر و تبلیغ روایات و مفاهیم مهدوی را در میان جامعه دارد.

وی با تأکید بر استقلال موسسه آینده روشن بیان کرد: این موسسه نهادی برخاسته از بدنه حوزه های علمیه است که تلاش دارد با استفاده از ظرفیت های علمی و اخلاقی حوزه های علمیه به فعالیت در عرصه فرهنگی جامعه بپردازد.

پور سید آقایی با اشاره به شخصیت حقیقی و حقوقی مدیران، استادان و کارکنان موسسه آینده روشن (پژوهشکده مهدویت) بیان کرد: بسیاری از استادان و پژوهشگران موسسه آینده روشن (پژوهشکده مهدویت) از استادان سطوح عالی حوزه علمیه قم هستند و ترکیب جمعیتی عمده کارکنان این موسسه را طلاب و روحانیان تشکیل می دهند.

وی به ترکیب هیات امنای این موسسه اشاره کرد و گفت: آیت الله محمد مومن، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن ابوترابی، سرلشگر دکتر سید حسن فیروز آبادی از جمله اعضای هیات امنای این موسسه هستند و جلسات هیات امنا به طور مرتب برگزار می شود.

رییس موسسه آینده روشن توضیح داد: موسسه آینده روشن مانند بسیاری دیگر از موسسات فرهنگی و پژوهشی ردیف خاص بودجه ای از مجلس شورای اسلامی دارد که از همین طریق نیز فعالیت های موسسه تأمین مالی می شود.

پور سید آقایی به چرایی انتخاب موضوع «راهکارها و راهبردهای هنر زمینه ساز» برای هشتمین همایش بین المللی دکترین مهدویت پرداخت و گفت: با توجه به دغدغه های مقام معظم رهبری، همایش های بین المللی دکترین مهدویت در سالیان اخیر به موضوعات هنری و رسانه ای پرداخته که خوشبختانه با استقبال خوب جوامع علمی و فرهنگی کشور و بین المللی مواجه شده است.

وی با اشاره به برگزاری نشست ویژه «بیداری اسلامی، خیزش جهانی و زمینه سازی» در حاشیه هشتمین همایش مذکور افزود: با توجه به تحولات منطقه ای و مسایل جهانی برگزار کنندگان هشتمین همایش بین المللی دکترین مهدویت تصمیم گرفتند با دعوت از صاحبنظران جهانی به طور ویژه به بررسی و همفکری در این زمینه بپردازند.

هشتمین همایش بین المللی دکترین مهدویت روزهای ۱۵ و ۱۶ تیر ماه امسال مصادف با ۱۵ و ۱۶ شعبان المعظم در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران در تهران با حضور اندیشمندان ایرانی و خارجی و مسوولان کشوری برگزار می شود.

علاقه مندان تا یکم خرداد ماه امسال فرصت دارند، مقاله های خود را به دبیرخانه این همایش به نشانی قم، خیابان شهدا، کوچه ۲۵، پلاک ۲۷، ساختمان شماره ۲ موسسه آینده روشن (پژوهشکده مهدویت) ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر در قم می توانند با تلفن ۷۸۳۳۷۱۴ با پیش شماره ۰۲۵۱ تماس بگیرند. نشانی اینترنتی این همایش www.mahdaviat-conference.com و نشانی اینترنتی موسسه آینده روشن (پژوهشکده مهدویت) www.intizar.ir است.